Ha WordPress oldalad van, akkor esélyes, hogy előbb-utóbb felmerül benned az igény arra, hogy egyedi CSS-t tegyél be. Ezt többféleképp megteheted, következzen rá 3 módszer. Olyan sorrendben írom őket, ahogy a legideálisabb. Ha az elsőre van lehetőséged, akkor azt használd, ha arra nincs, akkor a másodikat. Ha valamiért az sem megfelelő neked, csak akkor használd az utolsó módszert.

1. Sablon beállításokban

Vannak olyan sablonok, melyek alapból támogatják az egyedi CSS-eket. Pl. a Nirvana sablon beállításaiban írhatsz be egyedi CSS és egyedi JavaScript kódot is. Fizetős sablonoknál nem egynél találkozhatsz olyan lehetőséggel, hogy akár minden egyes poszthoz egyenént is betehess csak arra vonatkozó CSS szabályokat.

Amennyiben olyan sablont használsz, ami képes ilyenre, akkor ott tedd be az egyedi CSS-t, mert ez a legideálisabb módszer rá. Ilyen esetben csak akkor érdemes plugint feltelepítened, ha kimondottan egy-egy bejegyzéshez vagy oldalhoz szeretnél egyedi CSS-t, és a sablonodban csak általánosan tudsz ilyet megadni.

2. Bővítménnyel megoldva

Több olyan bővítmény is van, ami direkt arra készült, hogy egyedi kódokat tehess az oldaladba. CSS-re is készült ilyen. Van olyan, ami kicsit egyszerűbb, és csak általánosan tudsz stílusleíró kódot betenni. Ilyen például a Simple Custom CSS bővítmény.

Van olyan is, amivel bejegyzésenként is megadhatsz egyedi CSS-t (és persze általánosan is). Ilyen például a WP Add Custom CSS bővítmény. Ennél jobbat már nem is kívánhatsz.

3. A sablonban lévő css file-ba betenni

Több helyen még ezt a megoldást mondják elsőre, de én nagyon nem ajánlom. Akármilyen változtatást is eszközölsz egy sablon file-jaiban, utána ha frissíted a sablont, akkor minden változás elveszik. Megoldható úgynevezett gyereksablonnal (child theme) is a dolog, de annak a létrehozásához nem mindenki érzi elég rátermettnek magát. Hacsak nem akarsz saját sablont létrehozni, vagy WordPresst fejlesztgetni, akkor nem ajánlom, hogy a sablonba turkálj (nem csak CSS esetén).

Ha mégis így akarod megoldani, akkor az alábbi módon teheted meg

Szinte minden sablonhoz tartozik egy style.css, amit a sablon könyvtárában találhatsz meg (wp-content/themes/<sablonod neve>/style.css), de akár az adminban is szerkesztheted a Megjelenés (Appearance) / Szerkesztő (Editor) menüre kattintva, és ott jobb oldalon legalul találod meg ezt a file-t.

Ha ebbe írsz, azt ajánlom, hogy a file legvégére tedd a saját CSS-ed. Ennek azért lehet jelentősége, mert ha ugyan arra az elemre kettő „azonos értékű” CSS szabály is vonatkozik (pl. a „#container .content li” szerepel a 25-dik és 78-dik sorban is, és más CSS szabályok vannak írva hozzá), akkor az „nyer”, amelyik később van.

Tekintettel arra, hogy ha nem child theme-et használsz, akkor a sablon frissítésekor elvesznek a változások, ajánlom, hogy minden, amit változtatsz, azt máshol is vezesd, pl. a számítógépeden akár egy szöveges file-ban.

Pin It on Pinterest

Share This

Érdekes a cikk?

Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy értesülj az újdonságokról!

Név*
Email*

Sikeres feliratkozás!